Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ ün aramızdan ayrılışının 79. yıl dönümü münasebetiyle düzenlenen anma programı 10 Kasım 2017 Cuma günü saat 09.00’da Karayazı Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Sayın Eyyup ÖZDEMİR’in Atatürk anıtına çelenk sunması ile başladı.
Atatürk anıtına çelenk sunma merasiminin ardından Kaymakam ÖZDEMİR, daire amirleri ve İlçemiz ileri gelenlerini makamında kabul etti. Heyet daha sonra İlçe İmam Hatip Lisesi Konferans salonunda düzenlenen programa katıldı.
Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Atatürk Ortaokulu Türkçe Öğretmeni Ezgi Ece AYCIL yaptı. Konuşmasında Gazi Mustafa Kemal ruhunun ebediyete kadar ülkemizin gençleri ile devam edeceğini belirtti. Ardından Okulumuz öğrencilerinin hazırlamış oldukları şiir ve şarkı dinletileri yapıldı. Son olarak ilçe genelinde yapılan yarışmalarda dereceye giren öğrencilere hediyeleri öğrenci velileri tarafından takdim edildi.
Karayazı Kaymakamlığı olarak ebediyete intikalinin 79. yılında Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ ü minnet ve şükranla anıyoruz.